Kilka słów o dywanach

Wiele ludzi uwzględnia w aranżacji swojego mieszkania jakiś ciekawy chodnik. Czy wiesz jakiego rodzaju wykładziny produkuje się w naszym kraju? Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem!

Na pewno sporo osób chcąc nabyć wykładzinę szybko wybiera się do lokalnego marketu, aby kupić możliwie najtańszy dywan spełniający ich osobiste potrzeby. Najczęściej jest to dywan polipropylenowy, gdyż tego rodzaju wzory są najtańsze. Jednak, jest w kraju mnóstwo osób planujących zakupić naprawdę ekskluzywny dywan.

Ponadczasowa wełna
Pomimo że wełna, jako składnik dywanu trochę wychodzi z mody, nadal dywany tego rodzaju mają sporo swych fanów. Wykładziny z wełny wbrew obiegowym opiniom są dośćwytrzymałe, dzięki czemu mogą posłużyć naprawdę długo. Co ważne są to dywany w 100% naturalne, wolne od syntetycznych składników. Ale wełna ma dość poważne wady, o których warto wiedzieć.

Wełniany dywan nie jest trafnym wyposażeniem dla uczuleniowców. Okazuje się bowiem, że w pierwszych miesiącach użytkowania wykładziny tego rodzaju, mamy do czynienia z naturalnym pyleniem. Może to być poważnym problemem dla osób uczulonych na rozmaite roztocza. W praktyce przekonujemy się także, że dywan wełniany niełatwo jest czyścić. Oczywiście cechy te nie muszą być problemem, ważne jest po prostu, by być świadomym tych spraw i wcześniej się na takie sytuacje przygotować. Warto także wiedzieć, że dywany wełniane do najtańszych nie należą, dlatego nie może sobie na nie pozwolić dużo osób. Spory kilkumetrowy chodnik będzie nawet kosztować kilka tys. złotych.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu https://www.kochamydywany.pl/

Najlepsze ręcznie tkane
Do bardzo ekskluzywnych wykładzin zalicza się oczywiście te tkane ręcznie. Czym odznaczają się tego typu dywany? Otóż dywany manualnie tkane są przede wszystkim niepowtarzalne. W związku z tym, są rzecz jasna dużo droższe od swych automatycznie wytwarzanych odpowiedników. Taki tkany wzór doskonale będzie się prezentował w ekskluzywnych, wysublinowanych aranżacjach, gdzie liczy się dbałość o każdy szczegół.

Polska, sprawdzona marka
Nie wiesz kto w polsce produkuje dywany? Każda osoba cokolwiek zaznajomiona z branżą dywanową w Polsce od razu wspomni o popularnej marce Agnella. Firma ta produkuje ogromny, kolosalny wręcz asortyment dywanów oraz wykładzin o rozmaitym zastosowaniu. Chociaż Agnella przez większość swojej aktywności na rynku była zasilana budżetem tylko z Polski, od roku 2015 większościowym udziałowcem w tej spółce została brytyjska firma The Carlyle Group. Fabryka zlokalizowana jest w Białymstoku.