Komora optichamber – zapobieganie chorobom dróg oddechowych

Obecnie społeczeństwo staje się coraz mniej odporne. Wielu z nas posiada bardzo dużo różnego  rodzaju schorzeń, między innymi są to choroby układu oddechowego.
Zdrowie  naszej rodziny jest dla nas najważniejsze. Staramy się  na ile to możliwe ochronić  ich przed infekcjami, a jeśli pojawi się już jakieś schorzenie robimy wszystko, aby je jak najszybciej zwalczyć.
Bardzo  skuteczną metodą zapobiegania i walki z chorobami dróg oddechowych polegającą  na  wdychaniu rozpylonego preparatu leczniczego jest terapia inhalacyjna. Wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju infekcji płuc, mukowiscydozy, astmy czy  alergii niejednokrotnie  uratowała nawet choremu życie.  Z inhalacji korzystają także osoby wykonujące zawody takie jak: lekarz, nauczyciel czy wykładowca, które potrzebują nawilżania górnych dróg oddechowych. Zalecana jest również nałogowym palaczom czy też osobom  przebywającym na co dzień  w bardzo zanieczyszczonym środowisku.
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat  zwrócono uwagę,  że inhalacja  przynosi  bardzo duże  korzyści  w walce z chorobami układu dróg oddechowych, dzięki czemu stała się bardzo popularna, a polski rynek farmaceutyczny  zarejestrował zwiększenie liczby oferowanych leków do inhalacji. Rynek  aparatury medycznej  proponuje nam  także  szeroki wachlarz inhalatorów o przeróżnych parametrach technicznych i właściwościach w zależności od  efektu  leczenia jaki chcemy osiągnąć. Może to być na przykład  likwidacja odczynów zapalnych w astmie, pokonanie zwykłego przeziębienia czy  rozkurcz oskrzeli w alergii.
Obecnie   aparatura stosowana najczęściej do nebulizacji charakteryzuje się  małymi rozmiarami oraz prostotą i funkcjonalnością użytkowania.


Dla  małych dzieci i niemowląt  najczęściej poleca się jednak  wykorzystywanie tak zwanej komory inhalacyjnej, dzięki niej jest większa skuteczność wchłaniania leku.  Na przestrzeni ostatnich trzech dekad  nastąpił ich gwałtowny rozwój. Współcześnie  komora inhalacyjna jest zbudowana z plastikowego pojemnika w kształcie walca.  Jej przeźroczystość pozwala nam obserwować ilość wchłoniętego preparatu leczniczego. Z jednej strony montuje się  wymienny ustnik, z drugiej zaś inhalator. Bardzo popularne i najczęściej używane  obecnie komory to komora inhalacyjna philips oraz komora optichamber.  Zaletą  ich stosowania zwłaszcza u małych dzieci i osób starszych, które mają obniżoną odporność jest zmniejszone  ryzyko zakażeń jamy ustnej grzybicą. Przed zastosowaniem  komory inhalacyjnej  trzeba  zawsze wstrząsnąć inhalatorem. Skorzystanie z maski  umożliwi precyzyjne podanie leku niemowlętom,  dla większych dzieci zaleca się ustnik.


Internetowy  SklepMedyczny Net z siedzibą w Świętochłowicach  ma  w swojej ofercie drobny sprzęt medyczny.  Pojawia się w niej   także   komora inhalacyjna philips oraz komora optichamber.  Firma ta oferuje produkty  najwyższej jakości, konkurencyjne ceny,  a co najważniejsze posiada długoletnie doświadczenie w sprzedaży sprzętu medycznego. Bardzo ważne są dla nich uwagi i spostrzeżenia ostatecznych Klientów, dzięki czemu stworzyli  ofertę, która spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających.   Przedsiębiorstwo to  posiada bazę bezpiecznych, niezawodnych i przede wszystkim sprawdzonych produktów, które służą zdrowiu Twojemu oraz Twojej rodziny. Jeśli potrzebujesz właśnie drobnego sprzętu medycznego zapoznaj się z ofertę firmy SklepMedyczny Net, a na pewno do nich wrócisz.