Komu najlepiej wynająć mieszkanie?

Jeśli posiadamy mieszkanie do wynajmu w większym mieście często przed ostateczną decyzją zastanawiamy się do kogo skierować swoją ofertę. Powinniśmy pomyśleć na czym nam najbardziej zależy, czy na największym zysku, na długości i bezpieczeństwie wynajmu, czy po prostu na świętym spokoju?
Jeśli najbardziej istotny jest dla nas czas wynajmu oraz spokój odpowiednią grupą docelową będzie w tym przypadku rodzina. Wynajmują oni bowiem mieszkanie przez ponad rok albo i jeszcze dłużej czekając aż zwiększą swoją zdolność kredytową w celu kupienia własnego mieszkania lub wybudowania domu. Również otrzymywanie od nich należności nie będzie żadnym problemem.

Studenci niestety wynajmą mieszkanie tylko na czas nauki, a mianowicie 10 miesięcy, w okresie letnim będzie ono stało puste przez co nie będziemy otrzymywać całej zamierzonej kwoty wynajmu. W przypadku rodziny nie musimy też się martwić o imprezy i niezadowolonych sąsiadów, czego nie można wykluczyć w przypadku studentów, którzy po raz pierwszy wyfrunęli z gniazda i poczuli wreszcie trochę swobody. Również w uiszczaniu opłat za wynajem mogą pojawiać się zapominalscy.
Jeśli zależy nam jednak najbardziej na zysku. Najlepiej wynająć dwupokojowe mieszkanie czterem studentom, którzy zechcą dzielić we dwójkę jeden pokój. Przyniesie nam to większy zarobek niż wynajęcie takiego mieszkania jednej rodzinie i nie będą oni również zwracać wielkiej uwagi na wygląd mieszkania.

Najlepiej jest jednak wynająć  pokoje dla pracujących Kraków wręcz preferuje taką grupę docelową, gdyż jest ona najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się bowiem, że jest to przeważnie grupa wiekowa już po studiach, która sama się utrzymuje, nie posiada jeszcze swojej własnej rodziny, jednak nie myśląca już także o ciągłych imprezach. Osoby te będą dbały o mieszkanie, ponieważ nie będą traktowały go jak akademika, a w dodatku nie musimy się bać o brudne ściany, co grozi nam gdy mieszkanie wynajmiemy rodzinie z małym dzieckiem. Jeśli macie więc mieszkanie do wynajęcia w większym mieście przemyślcie wszystkie za i przeciw i podejmijcie decyzję w zależności od tego na jakich korzyściach Wam najbardziej zależy.