maści konopne

Na co pomaga maść z konopi?

Z pewnością Wielu z was słyszało o tym, jak prozdrowotne właściwości wykazują olejek z konopii. Kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o ich działanie jest oczywiście składnik, którym jest CBD. Wykazuje on działanie uspokajające, łagodzące jak również przeciwzapalne. Wiele osób stosuje oleje z konopi jako wspomaganie w walce z różnego rodzaju schorzeniami. Nie każdy jednak wie, że poza olejkami CBD można stosować również maści konopne. Na jakie dolegliwości pomagają maści wykonane z konopi? Kiedy i w jaki sposób je stosować? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Maści konopne – jakie mają właściwości?

Najważniejszą cechą, którą należy wskazać, kiedy mówimy o maściach konopnych, jest ich działanie pielęgnacyjne. Oznacza to, że doskonale sprawdzają się one w przypadku najróżniejszych problemów związanych z wyglądem oraz kondycją naszej skóry. Przede wszystkim olej konopny jest naturalnym emolientem. Dzięki temu, doskonale sprawdza się jako natłuszczacz do skóry. W przypadku, kiedy borykamy się z nadmiernie wysuszonymi dłońmi lub skórą twarzy, maści konopne stanowią remedium na tego rodzaju dolegliwości. Ponadto, wykazują one właściwości nawilżające oraz ochronne. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że to właśnie maści na bazie oleju z konopi stosowane są najczęściej zimą, kiedy nasza skóra narażona jest w sposób szczególny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Maści konopne jako wspomaganie w gojeniu się ran

Kolejną z właściwości, o której nie można zapominać, kiedy mówimy o maściach wykonywanych z konopi, jest ich zbawienne działanie, jeśli chodzi o przyspieszenie procesu gojenia się ran. Wynika to przede wszystkim z tego, że maści konopne wykazują także działanie łagodzące oraz kojące. Zawarte w nich naturalne substancje, nie tylko przyspieszają proces gojenia się ran, ale też sprawiają, że potencjalne blizny po ich powstaniu są praktycznie niezauważalne. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduję się właśnie na korzystanie z maści konopnych jako wspomagania na najróżniejsze dolegliwości.