Nadruk na metalu? Wybieraj tylko profesjonalne drukarnie!

Drukarnie realizujące różnego rodzaju ulotki czy inne gadżety reklamowe dla firm z pewnością zdają sobie sprawę, jak trudną rzeczą jest wykonanie nadruku na metalu czy innym tworzywie sztucznym. Obecnie technologia pozwala nam już na wykonanie nadruków na tkaninach, szkle, drewnie czy skórze. Nie każda drukarnia podejmuje się jednak tego typu wyzwaniom.

Do wykonania tego typu realizacji należy zastosować specjalną metodę nadruku, tak zwany sitodruk, jak również posiadać odpowiedni sprzęt. Najtrudniejszym materiałem z wyżej wymienionych okazuje się jednak metal, ponieważ mamy przeróżne rodzaje metali. Nadruki mogą być realizowane na stali, blachach powlekanych i niepowlekanych, aluminium, stali nierdzewnej, a dodatkowo czasami elementy te są już pomalowane. Na co również należy zwracać uwagę. Warto zaznaczyć jednak, że wszelkiego zabezpieczenia metali można dokonać wyłącznie po zakończonym procesie druku.

Bardzo istotną rzeczą w przypadku nadruków na metalu jest użycie dedykowanej do tego farby. Najczęściej stosowane w tym przypadku są farby rozpuszczalnikowe, dwuskładnikowe. Jeśli odpowiednio zostanie nałożona na tego typu podłoże, druk na metalu będzie z pewnością trwały i odporny na promieniowanie UV czy uszkodzenia mechaniczne.

Pomimo tego, że sitodruk na metalu nie jest prostą rzeczą, są drukarnie, które podejmują się realizacji tego typu projektów. Posiadają zarówno doświadczenie w tym temacie, jak i profesjonalny sprzęt. Niektóre realizacje przy wielkogabarytowych przedmiotach muszą być wykonywane na miejscu w firmie, która składa zamówienie. Co niekiedy również jest ogromnym utrudnieniem dla drukarni. Na szczęście firma poligraliczno-reklamowa „Art-press” z Bydgoszczy realizuje tego typu zamówienia niezależnie gdzie ma być ono realizowane. Posiada odpowiednie doświadczenie w tym temacie, została założona już w 1996 roku. Własna mieszalnia farb sitodrukowych pozwala im dopasować kolor, w zależności od oczekiwać klientów. Nawet na podstawie wzoru koloru dostarczonego przez klienta.

Jeśli więc szukasz drukarni, która wykona dla Ciebie nadruk na metalu, wejdź na stronę https://artpress.pl/