Balustrada nierdzewna

Rola balustrady w domu jednorodzinnym

Zastanawiasz się nad kwestią jakiego rodzaju poręcze zainstalować na swoim balkonie w domu jednorodzinnym? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę zamawiając balustrady ze stali na domowy taras.

Rozważając zastosowanie wszelkich elementów wyposażenia w grę zazwyczaj wchodzi sprawa gustu oraz tendencji kupujących. Jest wiadome, że jednemu może się podobać totalnie coś innego niż drugiemu. Co możemy dowiedzieć się o cechach balustrad wyprodukowanych ze stali szlachetnej?

Droższe, ale chętniej kupowane
Sporo Polaków chętnie nabywa balustrady wyprodukowane ze stali szlachetnej, mimo, że jest ona o sporo droższa niż inne materiały dostępne w sprzedaży. Dlaczego tak to funkcjonuje? Otóż warto na pewno mieć świadomość, że oprócz zdecydowanych walorów wizualnych, stal szlachetna charakteryzuje się niezwykłą odpornością na warunki atmosferyczne. Stal nierdzewna jest odporna na wpływ wody zawartej w otaczającym nas powietrzu. Dlatego nawet po wielu latach w dalszym ciągu prezentuje się praktycznie znakomicie.

Wiadomo, że metod montażu balustrad jest mnóstwo. Możemy zatrudnić zawodowego spawacza, który przy wykorzystaniu specjalnych palników, zmontuje poszczególne składowe systemu w jedną całość. Ale co raz częściej inwestorzy decydują się na montaż balustrady samemu. Może to być możliwe dzięki wykorzystaniu systemów przeznaczonych do samodzielnego zmontowania. Żeby zainstalować balustrady u siebie w domu, potrzebne są nam takie typowe narzędzia jak młotki oraz śrubokręt.

 

 

Balustrada przy dachu
Balustrada przy dachu, źródło: https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej

 

Łącząc ze sobą poszczególne elementy systemu, warto zwracać uwagę na stabilność połączeń, jeśli mamy do czynienia z połączeniami skręcanymi, warto naprawdę mocno dokręcać poszczególne elementy. Dla żywotności poręczy zasadnicze jest także stabilne przykręcenie jej do posadzki a także ścian. Z tego względu odwierty przeznaczone na instalację kołków montażowych powinny zostać wykonane precyzyjnie. Dzięki temu kołki rozporowe będą dobrze usztywniać balustradę.

Ogromny wybór balustrad na rynku
Wybierając balustrady ze stali, niewątpliwie będziemy widzieć, że na rynku wnętrzarskim mamy do wyboru naprawdę ogromną różnorodność produktów. Sprawdzając producenta, niewątpliwie dobrze jest kierować się jej opiniami. Powinniśmy więc pamiętać, że to od rodzaju stali nierdzewnej na pewno będzie zależeć wytrzymałość balustrady.

Jednym z renomowanych producentów balustrad nierdzewnych jest firma Kelmet Jarosław Kieler. Producent ten co ważne projektuje też wysokiej klasy produkty ze stali nierdzewnej dla dużych koncernów motoryzacyjnych. Nowoczesny, zaawansowany park technologiczny przekłada się na wysoką jakość oferowanych towarów.

Na stronie internetowej producenta wato wykorzystać niezwykle funkcjonalny konfigurator balustrady nierdzewnych. Wtedy mogą mieć państwo pewność, że wszelkie potrzebne drobiazgi zostaną zamówione.

Balustrady takie ze względu na niezwykłą trwałość a także nietuzinkowy wygląd, są często stosowane nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz także w budynkach użyteczności publicznej. Z powodzeniem mogą być instalowane wewnątrz obiektów oraz na zewnątrz.