Szklane półki do łazienki – jak dokonać dobrego wyboru?

Akcesoria do łazienek wykonywane ze szkła, są przede wszystkim nie tylko wyjątkowo estetyczne, eleganckie i nowoczesne, ale również trwałe i służą całymi latami. Wyróżniają się walorami higienicznymi, gdyż wystarczy je umyć płynem do szyb, aby lśniły czystością. Przyjrzyjmy się takim wyrobom jak szklane półki do łazienki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ten cieszący się popularnością produkt ma swoje uniwersalne zastosowanie w łazience o niewielkiej powierzchni, jak również w dużym i przestrzennym pomieszczeniu. Przydaje się, zwłaszcza gdy nie ma w łazience pojemnych szafek, a nawet wtedy, gdy brakuje pomysłu na uzupełnienie wystroju ciekawym gadżetem. Gdy już zapadła decyzja o zakupie, należy zwrócić uwagę, aby półka była odpowiednio dopasowana, ponieważ stanie się nie tylko elementem użytkowym, ale też dekoracyjnym. Posiadacze małych łazienek powinni zainwestować w półkę narożną, która praktycznie nie zajmie zbyt wiele miejsca, a może znaleźć się nad wanną lub w rogu przy umywalce i lustrze, co sprawi, iż wszystkie kosmetyki będą zawsze pod ręką. Półka posłużyć może także, jako praktyczny stojak na ręczniki oraz świece do relaksującej kąpieli. Decydując się na zakup, najpierw należy pomyśleć, jakie przedmioty będą stały na półce, gdyż pamiętajmy o tym, że szklane półki do łazienki mogą być wykonane z różnorodnej grubości szkła, a tym samym ich obciążenie będzie mocno zróżnicowane i nie wolno przekraczać zaleceń producenta. Oczywiście można kupić taką, która dodatkowo wyposażona zostanie we wsporniki. Trwałość półki, a co za tym idzie, również jej wygląd, zależy nie tylko od samej grubości. Bardzo istotne są też elementy chromowane, w które oprawiane zostaje szkło, niekiedy tych elementów jest niewiele np. wyłącznie tylko przy jej samym mocowaniu.

Zwróć uwagę na jakość wykonania

Bez względu jednak na ilość użytych materiałów dodatkowych poza szkłem, zawsze liczy się ich jakość i odporność na korozję, czy wszelkie nieestetyczne zarysowania i odpryski. Łazienka to miejsce narażone na powstawanie zanieczyszczeń, dlatego warto postawić na proste rozwiązanie i kupić półkę bez zbędnych i skomplikowanych zakamarków, w które zwykle wchodzi kurz oraz brud, co spowoduje utrudnienia w czyszczeniu. Montaż nie należy do skomplikowanych i może on polegać na tradycyjnym wkręceniu śrub w ścianę, jak również przy pomocy specjalnego kleju i adapterów. Różnica polega jednak na tym, iż stały montaż na wkręty nie pozwoli na demontaż półki w dowolnym momencie, a ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza gdy zależy nam, aby nie uszkadzać kafelek. Z kolei półkę ze szkła montowaną przy pomocy kleju, zdejmiemy i przeniesiemy w inne, preferowane miejsce.