Książka papierowa czy ebook?

Czytanie książek jest czynnością, która nie tylko wiele nas uczy, ale też rozbudza wyobraźnię. Coraz częściej jednak decydujemy się na zakup książki w formie elektronicznej – tzw. ebooka. Na stronie https://stacjakultury.pl, będziecie mogli przeczytać recenzje wielu książek, które dostępne są zarówno w formie tradycyjnej, jak i w wersji na czytniki. Cały czas jednak w Sieci trwa dyskusja na temat tego, czy lepiej jest czytać ebooki czy książki tradycyjne. W naszym poniższym artykule, przybliżymy państwu odpowiedzi na powyższe pytania, a także poruszymy szereg innych zagadnień bezpośrednio związanych z czytelnictwem.

Ebook – zabierzesz go ze sobą wszędzie

Niekwestionowaną zaletą, jeśli chodzi o ebooki jest to, że możemy je czytać na dowolnym urządzeniu – czy to na smartfonie, tablecie czy czytniku. Dzięki temu, tak naprawdę możemy poświęcić każdą wolną chwilę na przeczytanie choćby kilku stron wybranej przez nas książki – np. stojąc w kolejce w sklepie. Ebooki pod tym względem zdecydowanie przewyższają tradycyjne książki.

Ebooki są znacznie tańsze od tradycyjnych książek

Kolejną zaletą ebooków jest to, że nierzadko są one znacznie tańsze od tradycyjnych książek. Co więcej, dostęp do wprost nieograniczonej ilości ebooków możemy otrzymać uiszczając opłatę abonamentową na jednym z wielu portali, które dają swoim użytkownikom taką możliwość. Opłaty te z reguły oscylują w granicach zakupu jednej książki – co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które czytają ich w skali miesiąca więcej.

Ebooki są ekologiczne

Ostatnią zaletą, którą należy wskazać, kiedy mówimy o ebookach, jest fakt, że są one ekologiczne. Do ich produkcji nie został wykorzystany papier, co oznacza, że nie zostało ścięte żadne drzewo. Na urządzeniach przeznaczonych do czytania ebooków, możemy zmieścić ich naprawdę dużo – nawet do kilkuset sztuk, co pozwala nie tylko na zabranie ze sobą w dowolne miejsce całej naszej biblioteki, ale też doskonale obrazuje skalę oszczędności papieru, niezbędnego do produkcji tradycyjnych książek.