Darmowe filmy romantyczne online

Filmy romantyczne to element dorobku światowego kina, który najbardziej przypadł do gustu damskiej części widowni. Zarówno melodramaty jak i komedie romantyczne cieszą się wśród kobiet niesłabnącą popularnością. Panie uwielbiają śledzić zawiłe losy  bohaterów oraz przeżywać ich wzloty i upadki, zwieńczone na końcu wzruszającym happy endem. Są wśród kobiet także wielbicielki filmów romantycznych , które zamiast szczęśliwego zakończenia raczą nas prawdziwym dramatem bohaterów, powodującym niepohamowane potoki łez u oglądających je pań. Mężczyźni nie do końca rozumieją ten fenomen, bo przecież film to fikcja, więc jak płakać nad losami wymyślonych bohaterów?

Są jednak w historii kina takie produkcje, na których wrażliwszym widzom trudno jest opanować wzruszenie. „Love story”, „Przeminęło z wiatrem”, „Titanic”, „Pamiętnik”, „Wzgórze nadziei” czy „Uwierz w ducha” należą do klasyki światowego kina i wzruszają do dziś. Filmy romantyczne bez happy endu określane melodramatami, ukazują miłość ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Nie szczędzą widzowi goryczy rozstania, śmierci, ludzkich słabości i wad. Nie idealizują miłości i związków, raczej pokazują je z całą ich zawiłością i trudami które towarzyszą nam w życiu, i o których decyduje za nas los.

Nie zawsze jednak mamy ochotę na oglądanie wyciskaczy łez. Alternatywą dla nich są komedie romantyczne, w których dla odmiany możemy zobaczyć tylko radosną stronę miłości. Śmieszne sytuacje, często kompromitujące bohaterów, zabawne zbiegi okoliczności i dystans do siebie, jaki prezentują bohaterowie, składają się na film romantyczny, który poprawi humor każdemu widzowi. Prawdziwą wisienką na torcie jest obowiązkowy happy end, a źli bohaterowie zawsze ponoszą karę, i to z nich zazwyczaj możemy uśmiać się do łez. Kto z nas nie śmiał się na takich komediach romantycznych jak „Dziennik Bridget Jones”, „Masz wiadomość”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni” czy „Lepiej późno niż później” z rewelacyjnymi Jackiem Nicholsonem i Diane Keaton w rolach głównych. Komedie romantyczne to świetny sposób na spędzenie wieczorów w domowym zaciszu, nie zawsze jednak telewizja posiada w ofercie programowej produkcje, które akurat  mielibyśmy ochotę zobaczyć. W takiej sytuacji wystarczy wpisać w wyszukiwarce komputera „darmowe filmy” lub skorzystać z oferty strony internetowej www.konomaniak.pl, gdzie z pewnością znajdziemy filmy, które nas zainteresują i pozwolą spędzić wieczór w domowym zaciszu w towarzystwie największych gwiazd światowego kina.